Selülit Masajı

Selülit Masajı


SELÜLİT MASAJI

Selülit tedavisinin en önemli ayağı masajdır. Selülit oluşumunun başlıca nedeni dolaşım bozukluğudur. Kan ve lenf dolaşımındaki bozukluk ve yağ dokusundaki artış toksik madde birikimine yol açar. Selülit Masajı kan ve lenf dolaşımını harekete geçirir ve dokuların taze oksijen ile dolmasını sağlar.

Selülit Masajı, deri altı kan dolaşımını iyileştirerek damarların çapının daraltılması ve kanın bacaklardan düzenli olarak akmasını sağlar. Böylece bozuk kan dolaşımının yeniden düzenlenmesi, hücrelere daha iyi oksijen gitmesi ve toksit maddelerin vücuttan atılması sağlanır.

Selülitlere masaj çok iyi gelir. Fakat selülit masajı adı altında yapılan bilinçsiz ve sert masajlar bacaklarda ve kalçalarda ki, damarlara çok ciddi zararlar verebilir. ”Selülit masajı ile beraber egzersiz yapılması gerekir. Sadece masaj’la ciddi etkiler beklemek pek inandırıcı olmaz. Selülit kıssa sürede oluşmuş bir sorun değildir. Fakat doğru egzersiz, masaj, düzenli beslenme ile kıssa sürede ciddi düzelmeler görülür.

Sizlere uygulayacağımız Anti selülit programı süresince size vereceğimiz beslenme programı ve egzersizlerle hedefinize kısa sürede ulaşacaksınız·

Selülit tedavisinde etkili olan iki tür masaj vardır. Dolaşım ve Lenfatik drenaj masajı

Dolaşım masajları

Kan ve lenfatik dolaşıma yöneliktir. Bu masaj deri altı kan dolaşımını aktive ederek, dokunun canlanmasını sağlar. Dolaşım masajı derialtı kanı dolaşımını iyileştirir. Özellikle de kanın bacaklardan göğüse doğru gitmesini sağlar. Belirli noktalara parmakla bastırıldığında ve belirli lenfatik düğümler istikametinde hareket edildiği takdirde kullanılmış lenf atılıp yenilenir.


Lenfatik drenaj masajları

Lenf bezlerine uygulanan lenf drenaj masajı yöntemiyle kan dolaşımını hızlandırılarak vücuttaki ödemin ve toksik maddelerin dışarı atılması sağlanmaktadır.

Bu masajlar özellikle lenf dolaşımı üzerinde etkilidir. Lenf sisteminin elle manipüle edilerek bloke olmuş lenf sıvısının serbest akımının sağlanması tekniğidir.

Recommended Posts