İsveç Masajı

İsveç Masajı


İSVEÇ MASAJI NEDİR?

Öfleraj, petrisaj, friksiyon, tapotement ve vibrasyon manipülasyonlarını içeren batı tekniği ile yapılan bir masajdır.

Genellikle vücudun güne zinde başlamasına ya da yaşamın gündelik yorgunluk ve sıkıntılarından kurtulmak amacı ile yapılan genel dinlenme ve gevşeme yöntemi olarak kullanılan masaj türüdür.

Vücuda kısmen (lokal) veya tamamen uygulanan isveç masajı; kan dolaşım hızını arttırarak dokuları-hücreleri canlandırır, dolaşımı düzenler, kas gerilimini azaltarak konsantrasyonu güçlendirir.

Önemli olan masaj yaptıran kişinin rahat ve keyifli bir ortamda kendini zinde ve dinlenmiş hissetmesinin sağlanabilmesidir. Genellikle masaj yağı ile yapılır ancak isteğe bağlı olarak bazı durumlarda kayganlaştırıcı malzeme kullanmadan da klasik masaj uygulamak mümkündür.

Süresi yaklaşık 60 dakikadır.


KLASİK MASAJ NEDİR?

Klasik Masaj , ovma ve dairesel hareketlerin sert yumuşak vibrasyon ve vuruşlarla vücuda kısmen ya da tamamen uygulanması sonucu ortaya çıkan masaj şeklidir.

Yararları  Nelerdir?

Vücuda doğru uygulanması halinde tansiyonu düzenler, ağrıyan kasları yumuşatmada yardımcı olur ve kan dolaşımını hızlandırır ve vücutta rahatlama hissi meydana getirir. Klasik Masaj vücuttaki dokuları ve hücreleri canlandırarak kişinin yorgunluk ve streslerinden kurtulmasına yardımcı olur.

Ayrıca kişinin gündelik yaşamına formda başlaması için klasik masaja ihtiyaç vardır. Doğru uygulanan masaj sonrası kişi hayata ağrı sızı olmadan pozitif olarak bağlanabilir ve iş hayatında daha da başarılı olma şansı yakalayabilir.

Süre yaklaşık 60 dakikadan 120 dakikaya çıkarılabilir.

Recommended Posts